דיני חברות

משרד ‘פרל טביב עו”ד’ מתמחה בתחום דיני החברות על כל סוגיו ומייצג לקוחות משני צדי המתרס, תוך שמירה על אינטרס הלקוח. המשרד מעניק ייעוץ וליווי אנושי לאורך כל התהליך ברגישות רבה, תוך התחשבות בכל הגורמים ולו הקטנים ביותר.

הקמה וניהול של חברה הם נושאים מורכבים, המצריכים מבעלי השליטה והמנהלים השקעה של זמן יקר ביום יום בטיפול שוטף בבירוקרטיה, היבטים משפטיים כגון חוזים, הסכמי עבודה, תביעות, התנהלות מול בעלי המניות והדירקטורים, הגבלת אחריות, דיווח לרשם החברות ועוד. משרד ‘פרל טביב עו”ד’ מעניק ייעוץ משפטי והכוונה מקצועית החל מהקמת החברה, קביעת סוג החברה, ניהול הפעילות השוטפת וייצוג משפטי, וכלה בפירוק חברה.

מהי חברה?
חברה היא התאגדות של פרטים או בעלי מניות לצורך הגשמת מטרה עסקית משותפת, לרוב השאת רווחים. מייסדי החברה יוצרים את מנגנון קבלת ההחלטות, המסגרת הארגונית, הון החברה, מערך הזכויות והחובות, באופן המקיים את מטרת ההתאגדות. מבחינה משפטית, החברה היא אישיות נפרדת בעלת זכויות וחובות, כך שהיא אחראית לחובותיה ובעלת זכויותיה בדיוק כמו כל אדם פרטי.

תהליך הקמה וניהול של חברה
תהליך זה מעוגן בחוק החברות, תשנ”ט – 1999 ופקודת החברות (נוסח חדש), תשמ”ג – 1983. הקמה ורישום חברה הוא תהליך ארוך המשלב היבטים משפטיים, רישומיים וכלכליים, המשליכים ישירות על התפקוד העסקי. כחלק מכך, יש להגיש בקשה לרישום חברה ברשם החברות ולהגיש מסמכים שונים בהם הצהרת בעלי מניות, הצהרת דירקטורים, תקנון התאגדות החברה המפרט את פעילות החברה, שמה, סייגים משפטיים ועוד. כמו כן, במעמד הרישום יש לשלם אגרת רישום. בעלי השליטה בחברה אחראיים לניהול תקין של ספרי חשבונות, אחזקת מניות ואחריות משפטית.

יתרונות הליווי המשפטי
פרל טביב משרד עו”ד מעניקים ייעוץ וייצוג משפטי איכותי ללקוחות רבים, הן ישראלים והן בינלאומיים, בכל הנוגע לפעילותם השוטפת בתחום דיני חברות. זאת, לרבות ייעוץ למנהלים, בעלי מניות, דירקטורים ומשקיעים, בסוגיות משפטיות הנלוות לפעילות החברה. במסגרת השירות המשפטי מלווים עורכי הדין את קהל הלקוחות באופן אישי החל מהתהוות העסקה ועד ניהול החברה לרבות ניהול משא ומתן, ניסוח הסכמים, ליווי במעמד החתימה ואף לאחר מכן בצורה שוטפת.

עורכי הדין המיומנים של המשרד ישמחו לסייע לכם מניסיונם העשיר בתהליך הקמת חברה חדשה ובליווי שוטף ברמה גבוהה, כך שתוכלו להתמקד בפעילות העסקית גופה.

תחומי התמחות נוספים

ייצוג ועריכת הסכמים בתחום הנדל”ן על כל סוגיהם, ומייצג לקוחות משני צדי המתרס, תוך שמירה על אינטרס הלקוח. המשרד מעניק ייעוץ וליווי…

דיני נזיקין נכללים בענף המשפט האזרחי וכוללים תביעות משפטיות שונות בגין נזקי גוף שהתרחשו כתוצאה מתאונת דרכים, טיפול רפואי רשלני…

הקמה וניהול של חברה הם נושאים מורכבים, המצריכים מבעלי השליטה והמנהלים השקעה של זמן יקר ביום יום בטיפול שוטף בבירוקרטיה…

חדלות פרעון – מצב בו חברה / אדם פרטי נמצאים בגירעון כלכלי מול נושים וסכום החובות שצברו עולה על הנכסים שברשותם, משבר כלכלי חמור…

תחום דיני המשפחה במשפט הישראלי מורכב, מאתגר וטומן בחובו טיפול במגוון היבטים מחיי היום יום, ביניהם הליכי גירושין, משמורת ילדים, מזונות…

המשרד מעניק ייעוץ וליווי אנושי לאורך כל התהליך ברגישות רבה, תוך התחשבות בכל הגורמים ולו הקטנים ביותר.